Jazykový kurz – Innsbruck

Chtěli byste vyrazit do Rakouska, ale nevěříte si s jazykem? Nebo se chystáte na studium a chcete odbourat jazykovou bariéru předem? Právě pro Vás je určen jedinečný jazykový kurz pořádaný projektem Do Rakouska na zkušenou v kooperaci s MCI – Management Center Innsbruck, Unternehmerische Hochschule® a ve spolupráci s Honorárním konzulátem pro Tyrolsko/Vorarlbersko ve Wattens. Tento týdenní kurz nabídne kvalitní výuku pod vedením kvalifikovaných lektorů. Takových kurzů je ale spousty, tak čím je ten náš speciální? Výuka je maximálně zaměřena na Vaše osobní potřeby a přání. Čeká na Vás 26 jednotek, které obsahují jak klasickou výuku, tak konverzaci s místními rodilými mluvčími a navíc i workshopy pro praktické uplatnění vašich nově nabytých vědomostí. Navíc na vás čeká skvělé prostředí campusu MCI v Innsbrucku v samém srdci Tyrolska.

 

Kurz proběhl v srpnu 2018, další bude opět za rok.

Podporováno:

 

 

 

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny, kdo se chtějí zlepšit v němčině a mají chuť někdy vyrazit do Rakouska. Cílem tohoto kurzu je přispět ke snížení zátěže z budoucího pobytu v zahraničí. Věkové omezení je 18 – 30 let, ale nacházíte-li se mimo toto omezení neváhejte nám napsat a určitě něco vymyslíme. Zároveň je podmínkou, aby uchazeči měli němčinu na úrovni B1.2 a vyšší.

 

 

Program

Program je dělen do 3 kategorií.

1 Jednotka = 45 min

Celkem na Vás tedy čeká 26 jednotek intezivního programu. Přibližný rozvrh je v následující tabulce (změny vyhrazeny).

 

*volitelný workshop je nepovinná součást programu

To ale není vše! S námi máte jedinečnou možnost poznat město a Rakousko tak, jak jej znají místní. Náš kurz staví na velmi úzkém kontaktu s místními, kteří Vám zprostředkují svůj pohled na život v Innsbrucku, tak jak ho zažívají denně oni. Tento úzký kontakt na místní komunitu je tedy nejen skvělou příležitostí k poznání města a okolí, ale také příležitostí k získání informací o životě v Rakousku, získání klíčových informací a kontaktů, jak postupovat při budoucím pobytu v Rakousku a v neposlední řadě je to úžasná možnost aplikovat jazykové dovednosti v konverzaci s rodilými mluvčími.

 

Výuka

Výuka pod vedením kvalifikované lektorky PhDr. Jany Sedláčkové je přizpůsobena potřebám studentů a soustředí se především na gramatické jevy. Představuje klasickou výuku, tak jak ji známe, ovšem za použití moderních výukových metod. Informace předávané zábavnou a interaktivní formou podstatně zlepšují jazykové dovednosti studentů. Taktéž je kladen důraz na odstranění špatných návyků a zažitých chyb.

Workshop

V rámci workshopů budou prakticky použity znalosti získané v předchozích lekcích. Workshopy tak plynule navazují na předchozí výuku. Tato část programu se bude soustředit na praktické použití německého jazyka, při prezentování, psaní CV nebo přijímacích pohovorech. Výsledkem je tedy získání nebo zlepšení vlastních soft skills za použití němčiny a utužení získaných jazykových dovedností z předchozí výuky.

Konverzace

Jak již název napovídá, půjde zde hlavně o konverzaci a o použití jazykových dovedností v mluveném projevu. Tuto část programu budou zajišťovat rodilí mluvčí. Trénink použití získaných dovedností v mluvené formě se obecně považuje za nejtěžší disciplínu a je velmi často předmětem strachu a podceňování jazykových dovedností studentů, proto je možnost konverzace s rodilými mluvčími jedním z nejdůležitějších přínosů našeho kurzu.

Campus

Campus se nachází v samém centru Innsbrucku a je tak velmi lehce dosažitelný za užití MHD, ale stejně tak za použití kola nebo jiných dopravních prostředků. Leží v sousedství jednoho z největších městských parků – Hofgarten – a nabízí tak spojení kvalitního a klidného zázemí uprostřed rušného města.

 

Ubytování

V ceně kurzu je ubytování na špičkových studentských kolejích Home4Students. Pokoje jsou buď singleroom s vlastním soc. zařízením (WC, koupelna) a psacím stolem nebo doubleroom s tím, že každý má vlastní prostor s psacím stolem a vlastní oddělenou postel a společnou koupelnu a WC v rámci pokoje. V ceně jsou i ručníky a povlečení. V rámci ubytování je možné využívat kuchyňku společnou vždy pro jistou část celého ubytování. Je tedy možné si i vařit. Zde budou také probíhat snídaně, které jsou zahrnuty v ceně kurzu.  Více je k nalezení v odkazu zde. Taktéž mohou studenti využívat zařízení ubytovny, jako jsou třeba posilovna nebo pračka se sušičkou.

Strava

V ceně kurzu je zahrnuta snídaně, ostatní stravu si zajišťují studenti sami. K obědu můžeme doporučit menzu v campusu, kde se ceny pohybují v rozmezí 2€ – 6€. Na výběr jsou např. italská kuchyně a těstoviny, saláty nebo klasická jídla jako řízek, burger apod. To vše je možné bez jakékoli registrace nebo předchozího objednání. V okolí campusu se nacházejí i další restaurace a podniky, kde se místní studenti rádi stravují, např. Mpreis s cenami okolo 3€ za oběd. Pro ty, kteří by rádi vařili, je zejména pro večeři vhodná kuchyňka. Zde se nabízí i možnost vzájemného poznávání u společného vaření s ostatními studenty z ubytování, což je velmi oblíbený způsob trávení společného času a představuje to unikátní možnost kontaktu s místními a vhled do místní kultury. Nabízí se i využití grilu na zahradě ubytování.

Doprava

Innsbruck je velmi dobře dostupný všemi dopravními prostředky. Autem po dálnici, vlakem i za použití spojů typu RailJet, autobusem známých firem (Flixbus,Eurolines, RegioJet apod), ale též i letecky. Co se týče automobilové dopravy, je potřeba s organizátory kurzu konzultovat předem možnosti parkování.

Pokud jde o dopravu na místě, doporučujeme cyklistickou dopravu nebo MHD. V Innsbrucku výborně funguje systém půjčování kol. Za 30 min výpůjčky platíte 1€, případně můžete zaplatit 25€ a máte roční tarif s výpůjčkami na prvních 30 min zdarma (více na https://stadtrad.ivb.at/). Další možností je zakoupení týdenní jízdenky na MHD za 22€. Před budovou ubytování je zastávka tramvaje linky 3 a autobusu O, které jezdí ve velmi krátkých intervalech přímo ke škole a jejich trasa vede přímo centrem města. Více najdete na https://www.ivb.at/

Máte dotazy? Zajímají Vás další detaily?  Naváhejte nás kontaktovat na info@dorakouska.info.