Jazykový kurz – Innsbruck

UPDATE: Přihlášky prodlouženy!!!

Chtěli byste vyrazit do Rakouska, ale nevěříte svým jazykovým schopnostem? Nebo se chystáte na studium a chcete odbourat jazykovou bariéru předem? Právě pro Vás je určen jedinečný jazykový kurz pořádaný projektem Do Rakouska na zkušenou v kooperaci s vysokou školou MCI – Management Center Innsbruck, Unternehmerische Hochschule®, která je nositelem, kromě jiného, celosvětově uznávané akreditace AACSB. Stejně tak je kurz pořádán ve spolupráci s Honorárním konzulátem pro Tyrolsko/Vorarlbersko ve Wattens. Tento kurz nabízí kvalitní výuku pod vedením kvalifikovaných lektorů. Takových kurzů je ale spousty, tak čím je ten náš speciální?
Výuka je maximálně zaměřena na Vaše osobní potřeby a přání. Čeká na Vás 26 jednotek za týden, které obsahují jak klasickou výuku, tak konverzaci s místními rodilými mluvčími a navíc i workshopy pro praktické uplatnění Vašich nově nabytých vědomostí. Navíc na Vás čeká skvělé prostředí campusu MCI v Innsbrucku v samém srdci Tyrolska.

Podporováno:

 

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny, kdo se chtějí zlepšit v němčině a mají chuť někdy vyrazit do Rakouska. Cílem tohoto kurzu je přispět ke snížení zátěže z budoucího pobytu v zahraničí. Věkové omezení je 18 – 30 let, ale nacházíte-li se mimo věkové rozmezí neváhejte nám napsat a určitě něco vymyslíme. Zároveň je podmínkou, aby uchazeči měli němčinu na úrovni A2.2 a vyšší.

Datum a Místo

Letošní ročník probíhá v termínu 4.8 – 18.8.2019, přičemž jsou nabízeny dvě varianty kurzu, týdenní a dvoutýdenní.

Dvoutýdenní kurz

Dvoutýdenní kurz se koná v termínu

4. 8. 2019 – 18. 8. 2019.

Týdenní kurz

Týdenní kurzy jsou v termínech:

  • 1.týden 4. 8. 2019  – 11. 8. 2019
  •  2.týden 11. 8. 2019 – 18. 8. 2019

Příjezd je vždy v neděli  v odpoledních hodinách.
Odjezd je vždy v neděli v dopoledních hodinách.

Program – výuka

Výuka je dělena do 3 kategorií.

Celkem na Vás čeká 26 jednotek intenzivního programu v jednom týdnu. Krom jiného jsou v nabídce další doplňující kurzy jako například trénink pohovoru, psaní různých textů apod.

Struktura výuky a dotace hodin jednotlivých částí bude záviset na zařazení studenta do příslušné skupiny na základě rozřazovacího procesu. Méně zkušení studenti budou více soustředěni na gramatiku a konverzaci. Studenti s pokročilou němčinou budou mít vyvážený poměr všech kategorií výuky. Studenti s velmi pokročilou znalostí jazyka budou soustředěni na konverzaci a dovednosti v jazyce. Předpokládané rozdělení je v následující tabulce.

  základní znalost středně pokročilý velmi pokročilý – expert
Gramatika 14 jednotek 10 jednotek 8 jednotek
Workshop 4 jednotky 8 jednotek 8 jednotek
Konverzace 8 jednotek 8 jednotek 10 jednotek

1 jednotka = 45 min

Toto schéma je pouze orientační a vyhrazujeme si právo jej změnit!

To ale není vše! S námi máte jedinečnou možnost poznat město a Rakousko tak, jak jej znají místní. Náš kurz staví na velmi úzkém kontaktu s místními, kteří Vám zprostředkují svůj pohled na život v Innsbrucku, tak jak ho zažívají denně oni. Tento přímý kontakt na místní komunitu je tedy nejen skvělou příležitostí k poznání města a okolí, ale také příležitostí k získání informací o životě v Rakousku, získání klíčových informací a kontaktů, jak postupovat při budoucím pobytu v Rakousku a v neposlední řadě je to úžasná možnost aplikovat jazykové dovednosti v konverzaci s rodilými mluvčími.

Výuka

Výuka pod vedením kvalifikované lektorky PhDr. Jany Sedláčkové je přizpůsobena potřebám studentů a soustředí se především na gramatické jevy. Představuje klasickou výuku, tak jak ji známe, ovšem za použití moderních výukových metod. Informace předávané zábavnou a interaktivní formou podstatně zlepšují jazykové dovednosti studentů. Taktéž je kladen důraz na odstranění špatných návyků a zažitých chyb.

Workshop

V rámci workshopů budou prakticky použity znalosti získané v předchozích lekcích. Workshopy tak plynule navazují na předchozí výuku. Tato část programu se bude soustředit na praktické použití německého jazyka, při prezentování, psaní CV nebo přijímacích pohovorech. Výsledkem je tedy získání nebo zlepšení vlastních soft skills za použití němčiny a utužení získaných jazykových dovedností z předchozí výuky.

Konverzace

Jak již název napovídá, půjde zde hlavně o konverzaci a o použití jazykových dovedností v mluveném projevu. Tuto část programu budou zajišťovat rodilí mluvčí. Trénink použití získaných dovedností v mluvené formě se obecně považuje za nejtěžší disciplínu a je velmi často předmětem strachu a podceňování jazykových dovedností studentů, proto je možnost konverzace s rodilými mluvčími jedním z nejdůležitějších přínosů našeho kurzu.

Campus

Campus se nachází v samém centru Innsbrucku a je tak velmi lehce dosažitelný za užití MHD, ale stejně tak za použití kola nebo jiných dopravních prostředků. Leží v sousedství jednoho z největších městských parků – Hofgarten – a nabízí tak spojení kvalitního a klidného zázemí uprostřed rušného města.

Ubytování

V ceně kurzu je ubytování na špičkových studentských kolejích Home4Students.

Pokoje jsou

  • singleroom s vlastním soc. zařízením (WC, koupelna) a psacím stolem
  • doubleroom, kde každý má vlastní prostor s psacím stolem a vlastní oddělenou postel a společnou koupelnu a WC v rámci pokoje

V ceně jsou i ručníky a povlečení. V rámci ubytování je možné využívat kuchyňku společnou vždy pro jistou část celého ubytování. Je tedy možné si i vařit. Zde také probíhají snídaně, které jsou zahrnuty v ceně kurzu.  Více je k nalezení v odkazu zde. Taktéž mohou studenti využívat zařízení ubytovny, jako jsou třeba posilovna nebo pračka se sušičkou.

Strava

V ceně kurzu je zahrnuta snídaně, ostatní stravu si zajišťují studenti sami. K obědu můžeme doporučit menzu v campusu, kde se ceny pohybují v rozmezí 2€ – 6€. Na výběr jsou např. italská kuchyně a těstoviny, saláty nebo klasická jídla jako řízek, burger apod. To vše je možné bez jakékoli registrace nebo předchozího objednání. V okolí campusu se nacházejí i další restaurace a podniky, kde se místní studenti rádi stravují, např. Mpreis s cenami okolo 3€ za oběd. Pro ty, kteří by rádi vařili, je zejména pro večeři vhodná kuchyňka. Zde se nabízí i možnost vzájemného poznávání u společného vaření s ostatními studenty z ubytování, což je velmi oblíbený způsob trávení společného času a představuje to unikátní možnost kontaktu s místními a vhled do místní kultury. Nabízí se i využití grilu na zahradě ubytování.

Doprava

Innsbruck je velmi dobře dostupný všemi dopravními prostředky. Autem po dálnici, vlakem i za použití spojů typu RailJet, autobusem známých firem (Flixbus,Eurolines, RegioJet apod), ale též i letecky. Co se týče automobilové dopravy, je potřeba s organizátory kurzu konzultovat předem možnosti parkování. Při větším zájmu účastníků může být organizována hromadná doprava.

Pokud jde o dopravu na místě, doporučujeme cyklistickou dopravu nebo MHD. V Innsbrucku výborně funguje systém půjčování kol. Za 30 min výpůjčky platíte 1€, případně můžete zaplatit 25€ a máte roční tarif s výpůjčkami na prvních 30 min zdarma (více na https://stadtrad.ivb.at/). V ceně kurzu je jízdenka na  MHD. Před budovou ubytování je zastávka tramvaje linky 2 a 5, které jezdí ve velmi krátkých intervalech přímo ke škole a jejich trasa vede přímo centrem města. Více najdete na https://www.ivb.at/

Volný čas

V předchozím ročníku byly velmi populární organizované volnočasové aktivity. I letos plánujeme nabídnout volnočasový program. Účast zde je zcela dobrovolná a není zahrnuta v ceně kurzu. Před odjezdem obdržíte seznam výletů, které nabízíme a Vy vyberete ty, které Vás nejvíc lákají. Následně bude sestaven a nabídnut konkrétní volnočasový program, kterého se můžete zúčastnit.

Z možných výletů a volnočasových aktivit můžeme jmenovat:

Výlet do malebného Seefeldu, kam se jede jednou z nejkrásnějších vlakových tratí vůbec. Vlakem se provrtáváte skrze skály a vyjedete v úchvatném Seefeldu. Odtud pěšky čistou přírodou rakouských Alp až k  dech beroucímu Kaltwassersee.

Máte-li rádi historii, pak je pro Vás výlet na půvabný zámek Ambras to pravé.


K létu patří koupání a proto Vás nemůže minout výlet k magickému jezeru Achensee a chcete-li smočit nohu a nevyjíždět z Innsbrucku, pak je pro Vás odpoledne u jezera Baggersee-Roßau jak dělané.


Nedaleko Innsbrucku je i známé údolí Stubaital, kde je spousta zajímavých míst k navštívení. A pro ty, co mají rádi trochu adrenalinu, hory a přírodu, je výlet do Mieders na úžasnou bobovou dráhu přímo jak dělaný.


A jako třešnička na pomyslném dortu zbývá západ slunce pozorovaný z vrcholku hory Patscherkofel, kterou v Innsbrucku zná úplně každý. A následný výlet na protější pohoří, odkud můžete sledovat noční Innsbruck jako na dlani


Přihlášky

Přihlašování probíhá do 25. 7. 2019 nebo do zaplnění všech míst. Přihlašovat se můžete zde.

Pro přihlášení je nutné zaslat motivační dopis.
Motivační dopis stačí v českém jazyce. Je možno dopis napsat i v německém jazyce, ovšem tento fakt nebude při výběrovém řízení nikterak zohledněn.

  1. Chtěli bychom vědět, proč právě Vy chcete jet na tento kurz?
  2. Co od něj očekáváte?
  3. Jaké máte předchozí zkušenosti s němčinou a jaké máte plány s němčinou?

Budeme rádi i za informaci, zda vlastníte certifikát, absolvovali jste nějaké zkoušky (jazykové zkoušky, maturita, zkouška na VŠ), nebo máte další ověřitelné doklady znalosti jazyka (prosíme o jejich zaslání společně s přihláškou).  Doklad znalosti jazyka ale není podmínkou!

Po zaslání přihlášky skrze přihlašovací systém budou vyhodnoceny všechny zaslané informace a dokumenty. Při naplnění počtu vhodných účastníků rozhoduje princip: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Proto neváhejte se svou přihláškou příliš dlouho.

Po přijetí do kurzu může být místo v kurzu garantováno pouze po zaplacení zálohyVíce v sekci cena.

Cena

1-týdenní kurz stojí 13 000,- CZK

2-týdenní kurz stojí 24 000,- CZK

Cena kurzu  zahrnuje 26 (1-týdenní kurz) / 52 (2-týdenní kurz) výukových jednotek, certifikát o účasti na kurzu, ubytování včetně snídaně, dopravu MHD po Innsbrucku (Kernzone) a asistenční služby referentů projektu Do Rakouska na zkušenou.

Záloha činí 6 000,- CZK  pro 1-týdenní kurzy  a 12 000,- CZK pro 2-týdenní kurzy a představuje taktéž storno poplatek v případě neúčasti na kurzu.


Kontaktní osoba

ONDŘEJ PEŠEK

email: pesek.ondrej@dorakouska.info

Telefon nebo Whatsapp: +420608704455

 

Máte otázku? Něco nejasného? Náš Ondra je tady pro Vás! Tak mu napište nebo zavolejte, on rád zodpoví všechny dotazy, rozptýlí nejasnosti a pomůže s čím bude třeba.