stáže

Studovat je sice důležité, ale profesní zkušenosti jsou skutečně k nezaplacení. Jakákoli  zkušenost s pracovním prostředím je významným plusem pro budoucí pracovní pohovory. Praxe spojena s používáním cizího jazyka bude sice náročnější, ale pro tebe to bude znamenat o to větší přínos. Kromě dobře působící položky v životopise představuje praxe navíc skvělou možnost získat jak pracovní kontakty, tak navázat nová přátelství.

Zajímalo by tě, jak je možné se dostat přímo k informacím o nabízených praktikantských místech? Podívej se na některou z databází praktikantských nabídek – jsou přehledné a můžeš hledat podle svých preferencí i schopností. V zahraničí je také možná praxe u českých státních institucí jako velvyslanectví ve Vídni nebo České centrum. Podobně je možné najít praxi i v rakouských firmách nebo institucích v Čechách – co třeba Rakouské kulturní fórum nebo informační kancelář města Vídně?

Jediné, co je potřeba k získání zahraniční stáže, je odhodlání, zájem a trocha štěstí. A samozřejmě jazykové znalosti. Aby získávání zkušeností nebylo skutečně k nezaplacení, Erasmus+ nabízí finanční podporu i pro tyto typy výjezdů. Tak s chutí do toho!

Praktikumsbörsen:

www.studenteninserate.at/kleinanzeigen/praktika/oesterreich.c/
www.praktikum.info/auslandspraktikum/land/oesterreich
www.karriere.at/jobs/praktika
www.studentjob.at/praktikum
www.zbp.at/de/jobs-praktika/jobboerse/

Další možnosti stáží:

Tschechische Botschaft Wien
www.mzv.cz/vienna
Österreichisches Kulturforum Prag
www.oekfprag.at
Österreich Institut Brno
www.brno.oesterreichinstitut.cz
Österreich Zentrum Olomouc
www.oezentrum.upol.cz/
Österreichische Bibliothek Plzeň
www.svkpl.cz/cs/knihovny/rakouska-knihovna