fbpx

Petr: "Léto v Innsbrucku? Nejlepší, co studenta může potkat..."


Při brouzdání na Facebooku jsem narazil na reklamu od Do Rakouska na zkušenou na týdenní jazykový kurz v Innsbrucku konající se na škole, která mě zaujala pár měsíců předtím na Gaudeamu. Řekl jsem si, že strávit týden prázdnin v Rakousku studiem mi zas tolik neuškodí a přihlásil jsem se. Díky týdnu stráveném v Innsbrucku na kurzu si momentálně ve městě hledám brigádu na celé léto a mám podanou přihlášku na místní univerzitu. A co mě tak nadchlo?

Po ubytování na útulné koleji pro studenty jsme se rychle seznámili s MCI univerzitou. Týdenní plán jsme měli jasně daný: každý den hodinu a půl gramatika, následováno „Soft and Hard skills“ a nakonec konverzace. Vše probíhalo v němčině, což může vypadat na první pohled náročně, ale bát se, že byste byli během výuky ztraceni a nerozuměli, se nemusíte. Výuka se totiž přizpůsobuje úrovni a schopnostem účastníků, nebo vám kterýkoli z vyučujících rád pomůže. A co mi to všechno dalo? Řekl bych, že lepší studijní týden pro studenta střední školy jen tak nevymyslíte. Do dvou dnů se dobře rozmluvíte, s čímž vám pomůže samotná konverzace s rodilým mluvčím. Během hodiny gramatiky si zopakujete všechny základy a naučíte se i nové věci. Program „Soft and Hard skills“ je pro jakéhokoli studenta jako dar z nebes. Od správného vystupování a přednášení před třídou po rozbor psaní motivačních dopisů a životopisů. Naučíte se všechny důležité věci,

které se vám budou hodit na vysokou školu, do práce, ale i celkově do života. To vše je doplněno různými úkoly a příklady, které se odevzdávají elektronickou formou, a můžete se těšit na podrobný rozbor vaší práce plný tipů a rad k vašemu zlepšení. Moderní kampus a nové učebny s výhledem přímo na Alpy, ve kterých výuka probíhá, jsou jen třešničkou na dortu ke všemu ostatnímu.

Mimo výuku nabízí kurz širokou škálu různých aktivit, jež se dají v Tyrolsku během léta dělat. Ať je to výlet do Seefeldu vlakem, procházka po městě nebo vyjížďka lanovkou do hor na západ slunce. To vše můžete podniknout spolu s ostatními účastníky kurzu a organizátory, nebo si všechny tyhle zajímavosti můžete projít sami. Během celého týdne je hodně času na jakékoli aktivity dle vaší libosti, takže se nebojte, že byste se nudili.

Těšit se můžete nejen na příjemný a kvalitní kolektiv organizátorů, ale hlavně na skvělý zážitek z prázdnin.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram