fbpx

Dobrovolnictví

Krátkodobé pobyty

Krátkodobé pobyty umožňují tzv. workcampy, kde spolu se skupinou stejně starých dobrovolníků z celého světa můžeš pracovat na projektu dle vlastního výběru – od úpravy turistických stezek v národním parku přes výpomoc v chráněné stanici pro ohrožená zvířata až po vytváření volnočasového programu pro děti v dětském domově. Možnosti jsou nepřeberné, Rakousko nabízí každý rok spoustu různých workcampů. A co za to? Ty získáš spoustu neopakovatelných zážitků a dobrý pocit z prospěšné práce, navíc i ubytování a stravu po dobu projektu. Zaplatit si musíš jen cestu a účastnický poplatek. Na zahraniční workcamp se můžeš hlásit přes českou organizaci – např. INEX-SDA nebo Tamjdem, ale také přímo u organizace SCI v Rakousku.

Dlouhodobé pobyty

Pokud tě dobrovolnictví zlákalo a máš v plánu strávit v zahraničí víc času, je tu možnost Evropské dobrovolné služby. Zde už je to více na tobě, pracuješ v jedné z rakouských organizací minimálně šest měsíců, opět ale na projektu, který si sám vybereš. Můžeš pracovat s postiženými dětmi, organizovat sportovní program nebo sbírat zkušenosti v PR oddělení zemské vlády. Stačí si jen vybrat z databáze, přihlásit se a mít trochu štěstí. Žádné vstupní znalosti (kromě jazyka) nejsou nutné, důležitá je jen motivace! To samé platí i o rakouském Dobrovolném sociálním roce nebo dobrovolném roce v oblasti životního prostředí.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram