fbpx

JAZYKOVÝ KURZ
v Innsbrucku

Chtěli byste vyrazit do Rakouska, ale nevěříte svým jazykovým schopnostem? Nebo se chystáte na studium a chcete odbourat jazykovou bariéru předem? Právě pro Vás je určen jedinečný jazykový kurz pořádaný projektem Do Rakouska na zkušenou ve spolupráci s Honorárním konzulátem pro Tyrolsko/Vorarlbersko ve Wattens, a vysokou školou MCI – Management Center Innsbruck, Unternehmerische Hochschule®, která je, kromě jiného, nositelem celosvětově uznávané akreditace AACSB. Tento kurz nabízí kvalitní výuku pod vedením kvalifikovaných lektorů.

Takových kurzů je ale spousta, tak čím je tento zvláštní?
Výuka je maximálně zaměřena na použití jazyka v praxi a k tomu reflektuje Vaše osobní potřeby a přání. Čeká na Vás 26 jednotek za týden, které obsahují jak klasickou výuku, tak konverzaci s místními rodilými mluvčími a navíc i workshopy pro praktické uplatnění Vašich nově nabytých vědomostí. Navíc na Vás čeká skvělé prostředí campusu MCI v Innsbrucku v samém srdci Tyrolska.

Aktuální informace:

Stav 14. 4. 2022: 

Vzhledem k probíhající pandemii COVID-19 je nutné splňovat všechny podmínky vstupu na území Rakouska v době konání kurzu. Znemožní-li situace konání kurzu budou samozřejmě všechny prostředky vráceny.

KDE

Innsbruck, Rakousko

JAK DLOUHO

2 týdny
1 týden

KDY

31.7 - 14.8.2022

KDY

31.7.2022 - 7.8.2022
7. 8. 2022 - 14. 8. 2022

ZA KOLIK

30 900,- CZK

ZA KOLIK

15 900,- CZK

Výuka
Volný čas
Ubytování a strava
Doprava
Termíny a lokalita
ceník
Přihlášení
Od účastníků
Celkem na Vás čeká v každém týdnu 26 vyučovacích hodin (1 vyučovací hodina = 45 minut) intenzivního programu. Krom jiného jsou v nabídce další doplňující kurzy jako například trénink pohovoru, psaní různých textů apod. 

Výuka je rozdělena do 3 kategorií:

Gramatika

Výuka gramatiky je přizpůsobena potřebám studentů a soustředí se především na gramatické jevy. Ze všech oblastí se nejvíce blíží klasické frontální výuce, tak jak ji známe, ovšem díky použití moderních výukových metod se s klasickou frontální výukou nedá srovnávat. Informace předávané zábavnou a interaktivní formou podstatně zlepšují jazykové dovednosti studentů. Taktéž je kladen důraz na odstranění špatných návyků a zažitých chyb.

Workshop

V rámci workshopů jsou prakticky použity znalosti získané v předchozích lekcích. Workshopy tak plynule navazují na předchozí výuku. Tato část programu se soustředí na praktické použití německého jazyka, při prezentování, psaní CV nebo přijímacích pohovorech. Výsledkem je tedy získání nebo zlepšení vlastních soft skills za použití němčiny a utužení získaných jazykových dovedností z předchozí výuky.

Pro příklad si představte různé hry, které se zaměřují na danou tématiku a jsou následně analyzovány a používají tak metodu "learn-by-play".

Konverzace

Jak již název napovídá, jde zde hlavně o konverzaci a o použití jazykových dovedností v mluveném projevu. Tuto část programu je zcela zajišťována rodilými mluvčími. Trénink použití získaných dovedností v mluvené formě se obecně považuje za nejtěžší disciplínu a je velmi často předmětem strachu a podceňování jazykových dovedností studentů, proto je možnost konverzace s rodilými mluvčími jedním z nejdůležitějších přínosů našeho kurzu. Naši lektoři Vás provedou prvními kroky a pomůžou se postavit na vlastní nohy. Třeba, že s Vámi vyrazí do ulic a vystaví Vás realitě každodenního jazyka.

A díky skvělému prostředí a zázemí není problémem vést hodiny konverzace třeba na terase s kávou v ruce, protože koneckonců jde o komunikaci, která v prostředí učebny vždycky bude tak trochu umělou a v tenzi.

Struktura výuky a dotace hodin jednotlivých částí bude záviset na zařazení studenta do příslušné skupiny na základě rozřazovacího procesu. Méně zkušení studenti budou více soustředěni na gramatiku a konverzaci. Studenti s pokročilou němčinou budou mít vyvážený poměr všech kategorií výuky. Studenti s velmi pokročilou znalostí jazyka budou soustředěni na konverzaci a dovednosti v jazyce.

To ale není vše! S námi máte jedinečnou možnost poznat město a Rakousko tak, jak jej znají místní. Náš kurz staví na velmi úzkém kontaktu s místními, kteří Vám zprostředkují svůj pohled na život v Innsbrucku, tak jak ho zažívají denně oni. Tento přímý kontakt na místní komunitu je tedy nejen skvělou příležitostí k poznání města a okolí, ale také příležitostí k získání informací o životě v Rakousku, získání klíčových informací a kontaktů, jak postupovat při budoucím pobytu v Rakousku a v neposlední řadě je to úžasná možnost aplikovat jazykové dovednosti v konverzaci s rodilými mluvčími.

E-learning
Náš kurz se hlásí k moderním metodám, které zahrnují krom jiného e-learningový systém. Zde jsou centrálně sdíleny veškeré materiály týkající se výuky. Díky e-learningu je efektivně využit čas v rámci kurzu a zdlouhavé procesy tak mohou být vyřízeny později skrze online platformu (např. odevzdání a opravení CV a jiných textů, atd.).

Podobně je přistupováno i k organizaci kurzu, která je díky studentským e-learningovým účtům řízena s pomocí elektronické komunikace (kalendář, email, file-share, whatsapp apod.)
V předchozích ročnících byly velmi populární organizované volnočasové aktivity. I tentokrát nabídneme volnočasový program. Účast zde je zcela dobrovolná a není zahrnuta v ceně kurzu. Před odjezdem obdržíte seznam výletů, které nabízíme a Vy vyberete ty, které Vás nejvíc lákají. Následně bude sestaven a nabídnut konkrétní volnočasový program, kterého se můžete zúčastnit.

Z možných výletů a volnočasových aktivit můžeme jmenovat:

Výlet do malebného Seefeldu, kam se jede jednou z nejkrásnějších vlakových tratí vůbec. Vlakem se provrtáváte skrze skály a vyjedete v úchvatném Seefeldu. Odtud pěšky čistou přírodou rakouských Alp až k  dech beroucímu Kaltwassersee.

Máte-li rádi historii, pak je pro Vás výlet na půvabný zámek Ambras to pravé.

K létu patří koupání a proto Vás nemůže minout výlet k magickému jezeru Achensee a chcete-li smočit nohu a nevyjíždět z Innsbrucku, pak je pro Vás odpoledne u jezera Baggersee-Roßau jak dělané.

Nedaleko Innsbrucku je i známé údolí Stubaital, kde je spousta zajímavých míst k navštívení. A pro ty, co mají rádi trochu adrenalinu, hory a přírodu, je výlet do Mieders na úžasnou bobovou dráhu přímo jak dělaný.

A jako třešnička na pomyslném dortu zbývá západ slunce pozorovaný z vrcholku hory Patscherkofel, kterou v Innsbrucku zná úplně každý. A následný výlet na protější pohoří, odkud můžete sledovat noční Innsbruck jako na dlani

Ubytování

V ceně kurzu je ubytování na špičkových a moderních studentských kolejích Home4Students.

Pokoje jsou

  • singleroom s vlastním soc. zařízením (WC, koupelna) a psacím stolem
  • doubleroom, kde každý má vlastní prostor s psacím stolem a vlastní oddělenou postel a společnou koupelnu a WC v rámci pokoje

V ceně jsou ručníky a povlečení. V rámci ubytování je možné využívat kuchyňku společnou vždy pro jistou část celého ubytování. Je tedy možné si i vařit. Zde také probíhají snídaně, které jsou zahrnuty v ceně kurzu.  Více je k nalezení v odkazu zde. Taktéž mohou studenti využívat zařízení ubytovny, jako jsou třeba posilovna, pračka se sušičkou nebo venkovní gril.

Strava

V ceně kurzu je zahrnuta snídaně, ostatní stravu si zajišťují studenti sami. K obědu můžeme doporučit menzu v campusu, kde se ceny pohybují v rozmezí 4€ – 6€. Na výběr jsou např. italská kuchyně a těstoviny, saláty nebo klasická jídla jako řízek, burger apod. To vše je možné bez jakékoli registrace nebo předchozího objednání. V okolí campusu se nacházejí i další restaurace a podniky, kde se místní studenti rádi stravují, např. Mpreis s cenami okolo 3€ za oběd. Pro ty, kteří by rádi vařili, je zejména pro večeři vhodná kuchyňka. Zde se nabízí i možnost vzájemného poznávání u společného vaření s ostatními studenty z ubytování, což je velmi oblíbený způsob trávení společného času a představuje to unikátní možnost kontaktu s místními a vhled do místní kultury. Nabízí se i využití grilu na zahradě ubytování.

Výhodou tohoto nastavení je flexibilita, kde studenti mohou sami objevovat místní kulturu a pokrmy společně s přáteli. Příkladem může být i lekce konverzace, kdy není lepšího příkladu než vyrazit po lekci na společný oběd na místní jídlo.

Pořadatel nabízí možnost zakoupit přímo na místě večeře připravované speciálně pro naše studenty vynikajícím a nadšeným kuchařem Yannikem, který bude připravovat každý den skvělou večeři v předpokládané ceně 7-9€ za osobu za večeři. Studenti si budou moci předem prohlédnout jídelníček, zhodnotit svůj program a přihlásit se tak podle svých potřeb na tyto večeře. Samozřejmostí je možnost konverzace s naším kuchařem, který velmi rád probírá všelijaká témata, ale kuchyň a vaření obzvláště.

Innsbruck je velmi dobře dostupný všemi dopravními prostředky. Autem po dálnici, vlakem i za použití spojů typu RailJet, autobusem známých firem (Flixbus,Eurolines, RegioJet apod), ale též i letecky. Co se týče automobilové dopravy, je potřeba s organizátory kurzu konzultovat předem možnosti parkování. Při větším zájmu účastníků může být organizována hromadná doprava.

Pokud jde o dopravu na místě, doporučujeme cyklistickou dopravu nebo MHD. V Innsbrucku výborně funguje systém půjčování kol. Za 30 min výpůjčky platíte 1€, případně můžete zaplatit 25€ a máte roční tarif s výpůjčkami na prvních 30 min zdarma (více na https://stadtrad.ivb.at/). V ceně kurzu je jízdenka na  MHD. Před budovou ubytování je zastávka tramvaje linky 2 a 5, které jezdí ve velmi krátkých intervalech přímo ke škole a jejich trasa vede přímo centrem města. Více najdete na https://www.ivb.at/

Termíny

Letošní ročník bude probíhat v termínu 31.7 - 14.8.2022, přičemž jsou opět nabízeny dvě varianty kurzu, týdenní a dvoutýdenní.

Dvoutýdenní kurz
se koná v termínu
31.7 - 14.8.2022.

Týdenní kurzy jsou v termínech:
1.týden 31.7.2022 - 7.8.2022
2.týden 7. 8. 2022 - 14. 8. 2022

Příjezd je vždy v neděli  v odpoledních hodinách.
Odjezd je vždy v neděli v dopoledních hodinách.

Innsbruck

Innsbruck leží v centru spolkové země Tyrolsko.  V Innsbrucku žije 150 000 obyvatel, přičemž vícero zdrojů uvádí, že až 50 000 obyvatel jsou studenti. O Innsbrucku se tedy dá velmi snadno říci, že je to studentské město. I díky tomu jsou infrastruktura a služby velmi orientovány na studenty. Nápodobně tomu je  v oblasti bezpečnosti, kde je nutno poznamenat, že díky své velikosti je Innsbruck familiárním městem, což se projevuje i na bezpečnosti a pocitu bezpečnosti ve městě.

Co se polohy a konektivity týče je Innsbruck výborným výchozím bodem. Spousta velkých měst nebo zajímavých míst je v dosahu pár hodin. Jmenovat lze například Bolzano (1:30h jízdy), italský Brixen (1h jízdy) Kitzbühel, Kufstein nebo třeba Mnichov a Salzburg, které leží v dostupnosti do 2h.

Campus

Campus se nachází v samém centru Innsbrucku a je tak velmi lehce dosažitelný za užití MHD, ale stejně tak za použití kola nebo jiných dopravních prostředků. Leží v sousedství jednoho z největších městských parků – Hofgarten – a nabízí tak spojení kvalitního a klidného zázemí uprostřed rušného města.

Učebny jsou klimatizované a nadstandardně vybaveny moderními zařízeními (audiovizuální technika, lednice, kávovar apod...) a představují tak dobrý základ pro prostředí kvalitní výuky.

Vedle učeben jsou účastníkům kurzu k dispozici další zařízení MCI a campusu jako například knihovna s počítači, prostory pro studium, infodesk nebo velká terasa včetně lehátek, která je doslova pár kroků z učebny.
Cena kurzu  zahrnuje 26 (1-týdenní kurz) / 52 (2-týdenní kurz) výukových jednotek, certifikát o účasti na kurzu, ubytování včetně snídaně, dopravu MHD po Innsbrucku (Kernzone) a asistenční služby referentů projektu Do Rakouska na zkušenou.
1 týden

Celkem:  15 900,- CZK  

Záloha:  8 000,- CZK

Doplatek: 7 900,- CZK 
2 týdny

Celkem: 30 900,- CZK 

Záloha:  16 000,- CZK

Doplatek: 14 900,- CZK

S námi můžete též kurz darovat! Přihlaste se v našem systému register.dorakouska.info a u letního jazykového kurzu klikněte na koupit poukaz místo na přihlásit. Poukazy jsou buď na celou cenu kurzu nebo pouze na zálohu dle Vašeho výběru. 

Přihlašování probíhá nejpozději do 31. 5. 2022 nebo do zaplnění všech míst. Nezávaznou přihlášku můžete odeslat skrze náš přihlašovací systém.

Místo v kurzu může být garantováno pouze po zaplacení zálohy nebo po uplatnění poukazu na zálohu.

2 dubna, 2020
Jakub: "Před strachem ze stereotypu jsem utekl do Rakouska (na zkušenou)."

Také jsem byl jedním z účastníků jazykového kurzu v Innsbrucku. Chtěl jsem si trochu osvěžit němčinu, než vyrazím na půlroční studium na rakouskou univerzitu v Leobenu. Jazykový kurz mi pomohl našprtanou gramatiku používat a opravdu jsem se na konci kurzu cítil docela připravený vrhnout se na šest měsíců do úplně cizího prostředí.

Read More
18 listopadu, 2019
Kuba: Přestal jsem se bát prezentovat v němčině

Na jazykový kurz v Innsbrucku jsem narazil vlastně náhodou na Facebooku. Teda vlastně jsem už delší dobu uvažoval o tom, že bych na nějaký jel, ale nějak aktivněji jsem se o to nezajímal. Když jsem na projekt Do Rakouska na zkušenou narazil, protože mi vyskočil na zdi, hned jsem se podíval na bližší informace. Kouknul jsem […]

Read More
22 října, 2019
Vojta: Kurz v Innsbrucku probíhá ve velkém stylu

Heit buggln mia kurz, um nach a Gaudi zu foarn. Že nerozumíte ani jednomu slovu z této věty? Pak jste tu správně! Jedná se o tzv. tyrolský dialekt, kterým místní lidé v Innsbrucku mluví. Před letním jazykovým kurzem jsem se učil německy pouze 3 roky, ale za 2 týdny v Innsbrucku jsem se zdokonalil natolik, […]

Read More
1 dubna, 2019
Jitka: "Především hodiny konverzace mi pomohly se v jazyce zlepšit"

Letní jazykový kurz v Innsbrucku. Skvělé prostředí, organizátoři, výuka a především atmosféra. Všichni byli během kurzu velmi vstřícní a nápomocní, snažili se předat nám co nejvíce, učili nás s nadšením a během výuky panovala vždy příjemně laděná atmosféra. Všechny hodiny byly přizpůsobené úrovni každého z nás, při vyučování se s ostatními účastníky výborně spolupracovalo, a […]

Read More
4 března, 2019
Petr: "Léto v Innsbrucku? Nejlepší, co studenta může potkat..."

Při brouzdání na Facebooku jsem narazil na reklamu od Do Rakouska na zkušenou na týdenní jazykový kurz v Innsbrucku konající se na škole, která mě zaujala pár měsíců předtím na Gaudeamu. Řekl jsem si, že strávit týden prázdnin v Rakousku studiem mi zas tolik neuškodí a přihlásil jsem se. Díky týdnu stráveném v Innsbrucku na kurzu si momentálně […]

Read More
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram