fbpx

ONLINE KONVERZACE

Při výuce každého jazyka je důležité umět jej používat v praxi. Ve školách a v kurzech nás často naučí pravidla, výjimky z pravidel a jak ta pravidla používat. Co nás ale nikdo neučí, je přirozeně reagovat při hovoru v cizí řeči. Umět odpovědět na otázku, které jsme rozuměli jen z 80 %. Umět mluvit o tématu, kde nám je každé druhé slovo cizí. A v neposlední řadě nebát se použít cizí jazyk, který trénujeme v tom sterilním školním prostředí, a získat tak sebevědomí.

Pro takové příležitosti se hodí hodiny konverzace. A nejlépe konverzace s rodilým mluvčím. Jenže těch většinou kolem nás bývá velmi málo. Proto jsme se rozhodli Vám nabídnout službu, kde máte možnost setkat se, byť jen virtuálně, s opravdovými rodilými mluvčími a konverzovat s nimi.

KDY

kdykoliv najdete volný termín

KDE

online

JAK DLOUHO


60 minut

ZA KOLIK

470 Kč/ lekce

student 250 Kč/lekce
Přihlašte se

Otázky a odpovědi

Jak to funguje?

Princip fungování je velmi jednoduchý.

Zaregistrujete se na našem portálu register.dorakouska.info, kde se přihlásíte na akci konverzace online. V přihlášce vyplníte své údaje a nahrajete svou fotografii, případně fotografii nebo scan dokumentu dokládající Váš studentský status.

Po schválení Vaší registrace dostanete přístup na Váš studentský účet a na platformu, kde si můžete rezervovat kurzy a prohlížet profily jednotlivých lektorů.

Aby bylo možné si rezervovat hodinu s lektorem, je nutné mít na svém kontě kredit v minimální hodnotě jedné hodiny. Po schválení registrace v systému register.dorakouska.info uvidíte informace, jak nabít svůj kredit. Převod trvá zpravidla jeden pracovní den, ale může trvat až tři dny. Po připsání částky na účet projektu Do Rakouska na zkušenou obdržíte na svůj studentský email potvrzení o přijetí kreditu současně s informací o aktuální výši kreditu. A může se jít na věc!

Na speciální webové stránce najdete všechny potřebné informace i rezervační kalendář a profily lektorů a kontaky na ně. Zároveň zde naleznete informace o tom, jak si rezervovat lekci. Po úspěšné rezervaci se můžete těšit na svou hodinu konverzace. V rezervovaný čas se spojíte s lektorem za pomocí google hangouts - google meet, které jsou automaticky součástí rezervace.

Důležité je, že jste absolutně svobodní ve svém rozhodování. Chcete mít tento týden 3 hodiny? Jsou volné? Nic Vám nebrání! Chcete mít každý týden jednu hodinu? Není problém! Chcete si nárazově procvičit němčinu? Stačí jen rezervovat! Nejsou zde žádné závazky nebo výraznější omezení.

Kolik to stojí?

Cena jedné hodiny konverzace je 470,- CZK / 60 min.

Pro studenty máme speciální cenu 250,- CZK / 60 min.

Za studenty jsou považováni všichni držitelé průkazu ISIC, studenti českých i zahraničních základních, středních a vysokých škol po předložení platného potvrzení o studiu. Stačí i studijní průkaz s fotografií a datem platnosti. Přiznání této slevy je plně v rukou organizátorů a neexistuje právní prostředek vymahatelnosti této slevy. Pro více informací se obraťte na info@dorakouska.info.

Informace: Cena závisí na kurzu České koruny k Euru. Vychází se z aktuální, celkem stabilní hladiny zaokrouhlené na 25 CZK ~ 1€. Ceny jsou vypočítávány v EUR i díky smlouvám s lektory. Platby za hodiny jsou přijímané pouze v CZK. Z toho vyplývá, že změny kurzu mohou mít v budoucnu vliv na stanovenou cenu kurzu. O změnách ceníku budete vždy předem informováni.

Jak se to platí?

Jak bylo zmíněno výše, tak platba kurzovného probíhá předem. Poukázáním částky na účet projektu Do Rakouska na zkušenou si nabijete Váš virtuální účet. Z něj budou následně strhávány rezervované kurzy. Je-li částka nedostatečná, není možné provést rezervaci, resp. rezervace proběhne, ale bude následně zrušena pro nedostatek peněz na Vašem kreditovém účtu. Poukázáním další platby si opět kredit dobijete a můžete opět rezervovat kurzy.
Můžete tedy zvolit jakoukoliv strategii, například nahrát si kredit vždy na jednu hodinu předem nebo zaplatit pár hodin předem, které se Vám následně budou odčítat.

Peníze Vám kdykoliv pošleme z Vašeho kreditového účtu zpět. Stačí nám dát vědět.

Bohužel náš systém prozatím nedisponuje funkcí zobrazení aktuálního stavu kreditu, ačkoliv na tom usilovně pracujeme a věříme že v nedaleké budoucnosti to bude možné. Momentálně Vám systém pošle připomínku, klesne-li stav vašeho konta na nízkou úroveň, kdy Vám zbývá kredit na rezervaci jedné hodiny. Chcete-li zjistit stav Vašeho konta, tak nám neváhejte napsat, rádi Vám tuto informaci sdělíme.

Co když budu muset zrušit hodinu?

Storno podmínky jsou definovány ve všeobecných podmínkách služby. Stručně řečeno je možné hodinu zrušit maximálně 24h předem. V opačném případě bude účtován 100% storno poplatek.
Ve výjimečných případech rádi vyjdeme vstříc a nebudeme účtovat storno poplatek. Ovšem vše záleží na dohodě s lektory, na tom zda se najde náhradník a také na Vašem předchozím rušení lekcí.

Opakovaná rušení lekcí budou vnímána velmi negativně.

Co když nebude žádný volný termín?

Stát se může opravdu cokoliv. A je možné, že pro Vás nezbyde žádný volný termín. Nezoufejte, třeba v týdnu ještě někdo odpadne nebo na Vás zůstane příště. Rozhodně nám ale napište, abychom věděli, že máme hledat další a další lektory, kteří by mohli mít čas právě na Vás.

Co když jim nebudu rozumět?

Naši lektoři jsou sice rodilí mluvčí, ale zároveň ví, že nemluví s rodilým mluvčím a tak se budou snažit v maximální možné míře se s Vámi dorozumět, takže žádné strachy.

Bylo-li by pro Vás nakonec opravdu nemožné se s lektorem dorozumět, je dobré zhodnotit si situaci pro sebe a nerezervovat další kurzy. V budoucnu přibydou další kurzy i s nerodilými, česky hovořícími mluvčími, kde budete moci svou němčinu vylepšit a hodinu s rodilým mluvčím si rezervovat později.

Malý tip: Když budete úplně v koncích, tak si můžete vypomoci anglickým slovíčkem ;-), kterým naši lektoři jistě také porozumí.

Co když vypadne internet?

I to se může stát. Stává se kde co. Může spadnout internet, vypadnout proud nebo vypoví technika. Pro tyto případy jsme připraveni s Vámi dohodnout patřičnou náhradu. Například: Vypadne-li po 16 minutách hovoru internet a nebude-li možné se do konce rezervovaného času spojit nebo trvá-li výpadek neúměrně dlouho (> 10 min ), pak se dohodneme na speciálním zúčtování, případně na náhradě ztraceného času. Tzn. v případě, že se již nespojíte, bude zbývajících 44 min Vaše náhrada. Vše záleží na možnostech lektora a konkrétní situaci.

I přesto, že naše podmínky obecně stanoví, že na náhradu není nárok, záleží vše na vzájemné domluvě.

Co když bude lektor hrubý nebo se bude chovat jinak nevhodně?

Naše lektory důvěrně známe, mluvíme s nimi téměř denně a velmi důkladně jsme je otestovali. Na druhou stranu je možné vše a i z toho důvodu budou, jak lektoři, tak studenti předem poučeni o bezpečnosti na internetu a jak se chovat ve virtuálním prostředí. Zároveň díky důkladné zpětné vazbě budeme mít vždy přehled o lektorech a jejich chování. Takže neváhejte a vyplňte nám závěrečný dotazník, abychom se stále mohli zlepšovat.

Pokud dojde k opravdu hrubému překročení pravidel slušnosti a k hrubému chování, je nejlepší variantou hovor ukončit a tento případ hlásit neprodleně projektu Do Rakouska na zkušenou. Situace se následně řádně prošetří a vyvodí se z toho patřičná opatření a důsledky.

Jsou v nabídce jen konverzace s rodilým mluvčím?

Aktuálně jsou v nabídce jen konverzace s rodilými mluvčími. Nezaujala-li Vás tato nabídka nezoufejte! V budoucnu bude tato platforma rozšířena o další kurzy všelijakého zaměření. Pro více informací zůstaňte naladěni na nás Facebook, Instagram nebo si můžete přihlásit odběr emailového newsletteru a neunikne Vám už nic důležitého.

ONDŘEJ PEŠEK

Máte otázku? Něco nejasného? Rád zodpovím všechny dotazy, rozptýlím nejasnosti a pomůžu s čím bude třeba. Stačí napsat na e-mail nebo whatsapp, případně zavolat.
Jsem tu pro vás!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram