fbpx

ONDŘEJ PEŠEK

Ahoj,

jmenuji se Ondřej Pešek a v současné době vedu projekt Do Rakouska na zkušenou. K projektu jsem se dostal absolutní náhodou, když mi moje bývalá spolužačka ze základky napsala, že jedna její kamarádka zakládá projekt o Rakousku, a že by mě to mohlo zajímat. Setkal jsem se tedy s Káťou, zakladatelkou, a tehdy vlastně jedinou členkou projektu. Ani vlastně nevím, jak se to stalo, bylo to velmi rychlé a stál jsem za stolem a ukazoval novým členům, jak projekt funguje, co a jak je důležité a byl jsem ve vedení projektu.

Na projektu mne baví jeho různorodost a to, že se jedná o Rakousko, které prostě miluju a je to můj domov. Ještě předtím, než jsem se odstěhoval kvůli studiu, jsem se v Rakousku vždy cítil dobře a jako doma. Lidé tu jsou velmi podobní, akorát mluví německy, tedy „rakousky". Chtěl bych, aby jednou bylo Rakousko vnímáno jako náš vzor, jako společnost, která nám je hodně podobná a která nám je také nejblíž. Přál bych si, aby pro mladé lidi bylo Rakousko stejně cool, jako jsou Anglie, Norsko, Dánsko nebo i Německo.

Myslím, že každý si ze své zahraniční cesty přinese něco jiného. Někdo je rád, že může být zas doma a víc si váží věcí kolem sebe. Jiný zas ví, že by chtěl domů přenést něco z toho, co viděl venku. Já jsem se v Rakousku naučil mít rád to, odkud jsem. A budu se snažit, aby se v Česku žilo tak dobře, jako se žije v Rakousku.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram