fbpx

workshop

ONLINE VÝUKA

Pandemie zasáhla svět a obrátila vše naruby včetně školství. Učíte němčinu (nebo jiný jazyk) a perete se s online výukou? Pak jste tu správně! Projekt Do Rakouska na zkušenou se rozhodl podat pomocnou ruku všem učitelům a sdílet tak rady, tipy a triky pro výuku jazyka online.

Projekt Do Rakouska na zkušenou pořádá online workshop, kde se dozvíte různé tipy a triky, jak zacházet se softwarem, jak koncipovat online výuku a jak řídit online hodiny. Ukážeme Vám nástroje a didaktické metody používané ve světě, které jsou ozkoušené roky praxe. Workshop je koncipován tak, aby byly tyto metod později využitelné v normální prezenční výuce. Posuňte Vaši výuku na nejmodernější úroveň. Komunikujte s žáky efektivně a využijte čas ve třídě naplno.

Tento kurz zahrnuje nejen synchronní lekce, ale i asynchronní konzultace a případné rady k Vašim konkrétním problémům za pomocí online fóra. Pojďte do toho s námi a staňte se mistry online výuky a technologií ve výuce.

KDY

04. 03. 2021  18:00

KDE

online

JAK DLOUHO

1,5 hodiny

ZA KOLIK

100,- Kč
Přihlašte se

Otázky a odpovědi

Co k tomu potřebuji?

Workshop bude probíhat v konferenci google meet. Je tedy vhodné mít účet google ať už školní, nebo osobní. Pokud google účet nemáte, nezoufejte, můžeme vám vytvořit náš účet, se kterým se pohodlně připojíte do konference.
Dále je třeba mít stabilní připojení a nejlépe počítač s kamerou. Je možné též využít telefon nebo tablet, ale obáváme se, že by mohla být obrazovka těchto zařízení příliš malá.

Co když neučím němčinu?

Nevadí. Workshop je orientován především na němčináře, ale metody se dají využít stejně dobře i ve výuce jiných jazyků, případně pro výuku jiných předmětů.

Vadí, když neučím jazyky?

Nevadí. Workshop je především orientován na němčináře - jazykáře, ale metody se dají využít stejně dobře i ve výuce jiných jazyků, případně ve výuce v jiných předmětech. Pouze použité příklady a názorné ukázky se budou většinou vztahovat k výuce jazyků.

S jakými technologiemi se na workshopu učí pracovat?

Na workshopu budeme pracovat v prostředí G Suite for Education, ale taktéž se podíváme, jak se dají jednotlivé metody použít v Microsoft Teams. Námi představované metody jsou ovšem z velké části zcela nezávislé na zvolené platformě.

Jak dlouhý je workshop?

Workshop trvá 90 minut a skládá se z výkladu a představení jednotlivých metod a z praktických miniúkolů. Po workshopu je možné využít prostor 30 minut na otázky nebo se ptát a sdílet později v rámci zřízeného fóra v google classroom.

Kdo povede workshop?

Workshop je sestaven a veden našimi referenty na základě jejich kompetencí v oblasti vzdělávání a online vzdělávání. Čerpáme nejen ze studia didaktiky, ale i z konferencí pořádaných na toto téma nebo z vlastních zkušeností sbíraných napříč Evropou a školami.

K čemu mi bude tento workshop, když se školy budou opět brzy otevírat?

Jsme přesvědčeni, že metody a nástroje představené v průběhu workshopu budete moci využít i v klasických hodinách. Tedy výstupy workshopu vám pomohou nejen při plné online výuce, ale také později v přechodných fázích, kdy například bude velký problém integrovat žáky a studenty, kteří jsou v karanténě. A rozhodně je uplatníte i po stabilizaci situace a budete moci svou standardní výuku posunout na další úroveň.

Jak bude workshop probíhat?

Na workshopu budeme pracovat v prostředí G Suite for Education, ale taktéž se podíváme, jak se dají jednotlivé metody použít v Microsoft Teams. Námi představované metody jsou ovšem z velké části zcela nezávislé na zvolené platformě.

ONDŘEJ PEŠEK

Máte otázku? Něco nejasného? Rád zodpovím všechny dotazy, rozptýlím nejasnosti a pomůžu s čím bude třeba. Stačí napsat na e-mail nebo whatsapp, případně zavolat.
Jsem tu pro vás!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram